Firma sprzatająca pomysły na biznes

Firma sprzatająca pomysły na biznes

Postprzez ewa34 » 11 sie 2017, o 15:29

:D W czasach kiedy ludzie są wiecznie zabiegani, brakuje im czasu, aby zająć się porządkami we własnych domach. W takich przypadkach skorzystanie z usług firmy sprzątającej franczyza może okazać się nieprzeceniona.
Nie jest to zbyt skomplikowany pomysł na biznes. Ten pomysł na biznes nie wymaga wysokich nakładów, aby rozkręcić biznes.
:D Ze względu na różne czynniki możemy zarobić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Podstawową sprawą jest, aby rozeznać się na rynku lokalnym, jakie są jego aktualne potrzeby.
Dobrze jeśli firma jest zlokalizowana w dużej aglomeracji: Warszawa, Trójmiasto, Kraków itd, poza liczebnością rynku liczy się także w tym biznesie franchising usytuowanie finansowe klienteli. Jak wiadomo w szczególności w Warszawie mieszka wielu pracowników korparacji, deryktorów, managerów, którzt pracują po kilkanaście godzien na dobę, nie mając czasu zająć się domem, a do tego dysponują sporym portfelem aby zapłacić za takie usługi.
:D na początek możemy zająć się podstawowym asortymentem jak mycie okien, drzwi, płytek,fug między płytkami, trzepaniem dywanów. Do takich zajęć nie wymagana jest jakaś szczególna wiedza. Najważniejsze są chęci do pracy oraz staranie się aby usługi były prowadzone na najwyższym poziomie.
:D należy poznać potrzebne środki czystości. Znaleźć sklepy tupu selgros gdzie można kupić takiej a więcej
:D trzeba również na początek kupić podstawowe narzędzia do sprzątania jak mop, drabinkę, odkurzacz piorący, sprzęt do mycia okien, gąbki,szmatki, rękawiczki

:D najlepszy okres aby startować z takim pomysłem na biznes to okres przedświąteczny. W takim właśnie okresie popyt na takie usługi jest największy.
:D podstawowa sprawa to pilnowanie terminu i jakości świadczonych usług - zadowolony klient to najlepsza reklama, a najlepsza reklama to poczta pantoflowa :lol: To bardzo ważne aby budować renomę firmy.
:D bardzo ważną sprawą jest kalkulacja cen świadczonych usług. Jeśli ustalimy wysokie stawki większe niż istniejąca konkurencja, możliwość zdobycia klientów się zmniejsza. Jeśli natomiast stawki będą zbyt niskie, może dojść do sytuacji, że będzie wielu klientów, natomiast efekty naszej pracy będą niewymierne do ilości wsadzonej pracy i energii

Aktualne ceny na rynku warszawskim to:
- 50-120 zł za mycie okna
- 120-250 zł za sprzątanie mieszkania 2 pokojowego do 50 m . kw.

:D Z czasem w miarę rozwoju firmy warto pomyśleć o zatrudnieniu pracowników, inwestycjach w sprzęt i poszerzeniu działalności o:
- sprzątanie powierzchni biurowych
- powierzchni magazynowych
- parków , zieleni miejśkiej
- obsługi wspólnot mieszkaniowych, szpitali itd

:D Podstawowa sprawa to reklama. Dobrą reklamą mogą być ulotki informujące o naszych usługach. Możemy ich roznoszenie zlecić firmie marketingowej, poczcie polskiej lub roznosić sami. Im więcej ulotek trafi do potencjalnych zleceniodawców tym więcej potencjalnie może być klientów. Ważną sprawą jest strona internetowa, a ogólnie to o
reklamie firmy pisali tutaj viewtopic.php?f=10&t=29
forum franczyza pomysły na biznes sprzedam firme franchising systemy franczyzowe
ewa34
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 21:00

Powrót do Pomysły Na Biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron