Pomysły na biznes , czyli SZKOŁA SZTUK WALKI

Pomysły na biznes , czyli SZKOŁA SZTUK WALKI

Postprzez Publiker » 7 mar 2017, o 01:50

SPORT SZTUKI WALKI STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ POPULARNY, ZARÓWNO WŚRÓD MĘŻCZYZN I JAK I KOBIET W RÓŻNYCH GRUPACH WIEKOWYCH. JEST TO OKAZJA DLA KURSANTÓW, ABY NIE TYLKO NAUCZYĆ SIĘ BRONIĆ , ALE I POPRAWIĆ SWOJĄ KONDYCJĘ FIZYCZNĄ, POLEPSZYĆ SAMOPOCZUCIE PSYCHICZNE ORAZ ZMIENIĆ STYL ŻYCIA. OBECNIE WYBÓR SZTUK WALKI JEST BARDZO DUŻY: KARATE, MMA, JUDO, BOKS TAJSKI, KENDO, AIKIDO, CAPOEIRA

Jak twierdzą właściciele już istniejących szkół ... prowadzenie takiej szkoły jest więc bardzo dobrym pomysłem na biznes. Aby rozpocząć treningi nie potrzeba żadnych specjalnych predyspozycji fizycznych.
forum franczyza pomysły na biznes sprzedam firme franchising systemy franczyzowe
Publiker

Re: Pomysły na biznes , czyli SZKOŁA SZTUK WALKI

Postprzez Xman » 16 mar 2017, o 03:03

Teoretycznie szkołę walki może otworzyć każdy. Wystarczy zarejestrować odpowiednią działalność gospodarczą i tyle. Ale czy na pewno?
– Trzeba jeszcze mieć ukończony kurs instruktora samoobrony – tłumaczy Andrzej Glinka. – To kurs państwowy, który uprawnia do prowadzenia zajęć, a więc i założenia takiej działalności. Jeśli sami go nie mamy, to musimy zatrudnić instruktora z uprawnieniami.
Zanim jeszcze otworzymy szkołę musimy pomyśleć o sposobie nauczania – czy skorzystamy z doświadczeń innych osób czy opracujemy własny system?
– W swojej szkole wykorzystałem elementy krav magi i aikido – opowiada instruktor samoobrony ze Sławna. – Sam ćwiczę od dawna. W młodości wychowywałem się na filmach o karate, potem było judo, zapasy, a następnie boks i kickboxing. Najważniejsze jednak franchising dla mnie okazały się aikido i krav maga. To mi pomogło stworzyć skuteczny system samoobrony polegający na wybudzeniu naturalnych odruchów obronnych. Do tego dołożyłem kilka technik i dzięki temu w krótkim czasie jesteśmy w stanie nauczyć każdego skutecznej samoobrony na ulicy.

GDZIE SZUKAĆ KLIENTÓW?

Musimy zastanowić się, kto potrzebuje skorzystać z kursu samoobrony? – Dla mnie najważniejsze są kursy samoobrony dla kobiet – opowiada Andrzej Glinka. – Są też kursy zawodowe, a więc np. dla firm zajmujących się ochroną, dla nauczycieli, urzędników franczyza czy sprzedawców albo kierowców oraz kursy ogólne trzystopniowe. Inna forma nauki to letnie i zimowe obozy oraz trzyletnia szkoła.

Po podjęciu decyzji, w jaki sposób będziemy nauczać trzeba jeszcze kupić odpowiedni sprzęt, potrzebny do prowadzenia zajęć.
– Na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że lepiej nie żałować na to pieniędzy, bo porządny sprzęt będzie nam służyć dłużej, tym bardziej że nie eksploatujemy go codziennie przez wiele godzin – zauważa instruktor.
Najważniejsze dotacje są tarcze i łapki, kupić też trzeba ochraniacze na miejsca najbardziej narażone, do tego dochodzą pałki oraz broń gumowa i noże.
– Własnego pomieszczenia nie trzeba mieć, gdyż najczęściej wynajmuje się salę w miejscowości, gdzie prowadzimy zajęcia – mówi Andrzej Glinka.

– Osobiście zajęcia zaczynam od wykładu psychologicznego; uświadomienia kursantom, że najważniejsze w obronieniu się na ulicy jest to, żeby po prostu przeżyć. Istotą rzeczy jest uniknąć ataku, dopiero w drugiej kolejności obrona przed atakiem. A jeżeli już mamy się bronić to skutecznie, a więc tam, żeby napastnik sprzedam firme nie mógł nam już zagrozić – opowiada instruktor. – Psychologia to m.in. nauka jak uniknąć problemów, bo np. jeśli naprzeciwko nas idzie agresywna grupa to przejście na drugą stronę nie będzie tchórzostwem. Po co udawać cwaniaka?
Na zajęciach wprowadza się swoje zasady. W Polskiej Szkole Samoobrony i Walki Wręcz, którą prowadzi Andrzej Glinka nie ma np. obserwujących. Są tylko osoby ćwiczące, bo – jak mówi – tylko w ten sposób można się czegoś nauczyć.

Każda z osób, która skorzysta z krótkiego kursu podstawowego „zostawi” nam do 80 złotych. Od tego będzie trzema odjąć koszt wynajęcia sali i amortyzację sprzętu. Potem trzeba jeszcze liczyć się z odjęciem podatku.
– Ale żeby to wszystko zorganizować trzeba mieć pasję i pomysł. I umiejętności, które zdobywa się z czasem. Można prowadzić tylko kursy, albo bardziej sprzedam biznes rozwinięte formy czyli obozy i szkoły. Ta druga u Glinki trwa 3 lata. Ale taka szkoła to już znacznie więcej niż tylko nauka samoobrony – tłumaczy Glinka.
Z pewnością nie uda się bez rozreklamowania swojej działalności. Taką formą promocji mogą być plakaty i ulotki oraz gadżety. W promocji szkoły będzie liczyć się również Internet.

LICZYMY KOSZTY

KOSZTY POCZĄTKOWE
Zakup pomieszczeń 0 zł
Materiały (sprzęt, ochraniacze, itp.) 6 000-15 000 zł
Wyposażenie biura 2500 zł
Strona internetowa, materiały informacyjno-promocyjne 1200 zł

KOSZTY STAŁE
Wynajem sali (w przypadku placówek oświatowych takich jak szkoła) do 200 zł za miesiąc
Wynajem biura do 200 zł
Bieżąca promocja do 300 zł
Księgowość 100 zł
Instruktor (jeśli sami nie prowadzimy zajęć) od 1000 zł
Ubezpieczenie NW i OC 200 zł (rocznie)

ZYSKI
Przychód – kursy podstawowe (I, II, III stopień) 60-250 zł od osoby (w kursie uczestniczy do 20 osób)
Przychód – szkoła samoobrony i walk wręcz 60 zł za miesiąc od osoby
Od tego należy odjąć podatek oraz koszty amortyzacji sprzętu. Większe dochody generowane są w przypadku organizowania np. obozów, ale wiążą się też z dodatkowymi kosztami.
forum franczyza pomysły na biznes sprzedam firme franchising systemy franczyzowe
Xman

Re: Pomysły na biznes , czyli SZKOŁA SZTUK WALKI

Postprzez sabinka12 » 8 sie 2017, o 10:37

Myśląc o prywatnym biznesie należałoby pamiętać również o materiałach reklamowych, jakie są faktycznie niezbędne do zdobywania kolejnych klientów.
Doskonałymi materiałami reklamowymi są między innymi:
kalendarze trójdzielne, foldery reklamowe z nadrukiem oraz ulotki składane, a wszystko to można nabyć w drukarni drukpolska.pl
sabinka12

Powrót do Pomysły Na Biznes