Przewóz osób Uber zarobki - uber pomysł na biznes

Przewóz osób Uber zarobki - uber pomysł na biznes

Postprzez Boss » 29 lip 2017, o 03:37

Witam
dla wszystkich którzy szukają pomysł na biznes chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami przy pracy z aplikacją uber.
Uber to aplikacja pozwalająca łączyć kierowców z pasażerami na okazjonalny przewóz własnym autem.
Uber działa w Warszawie, Krakowie, aglomeracji śląskiej, Trójmieście i Poznaniu.
Podstawowy przychód kierowcy to 1,30 za 1 km , 25 groszy za minutę, 4 zł za rozpoczęcie przejazdu - te wszystkie składniki należy zsumować aby wyszedł koszt przejazdu za który płaci pasażer. Jak widać stawki są niemal 2krotnie niższe niż u taksówkarzy, co powoduje lawinowy wzrost popularności tej usługi w dużych miastach.
Z tego uber zabiera 25% prowizji, a 75% to przychód kierowcy.
Ile da się zarobić??????? Chwila prawdy...
Przy jeżdzeniu średnio 50 godzin tygodniowo, w tym dwie noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (najwięcej pasażerów) miałem średnio przychód 1900zł tygodniowo.
Po odliczeniu prowizji ubera wychodziło około 1500zł. Przez tydzień robiłem około 1000 km w ruchu miejskim. Skoda fabia na gaz paliła około 10 litrów gazu po mieście, czyli koszt paliwa to około 200zł. Zostaje 1300zł. Z tego podatek 8-19% zależy kto jak kombinuje. Zostaje na czysto 800-1100zł. Dużo nie dużo? Moim zdaniem wielkie g... biorąc pod uwagę że zajeżdża się swoje auto, trzeba się liczyć z mandatami , naprawami auta. Średnio przyjmę to jako 400zł miesięcznie, czyli odejmijcie sobie od powyższej sumy 100 zł tygodniowo. Żadne kokosy, jednak lepsze to niż robota w biedronce za 2000zł.
Jak widać jeszcze żaden kierowca ubera milionerem nie został i nie zostanie, chyba że ... wygra w lotto :lol:
Jednak tu was zaskocze da się na tym zarobić :?:
Działają na rynku wyspecjalizowane firmy jako partnerzy ubera. Są to firmy które zaczynały od jednego auta, a w przeciągu 2 lat odkąd w 2015 r uber pojawił sie na rynku rozrosły się do flot nawet 100 aut.
Na czym polega ten model biznesowy :?: :!:
Gościu bierze w leasing skode fabię, toyotę auris lub inny wynalazek. Zatrudnia 2-3 ukraińców (których jest od groma), którzy jeżdzą po 8 lub 12 godzin 7 dni w tygodniu.
Zwykle podział jest fifty fifty.
Ukrainiec jeżdzący 7 dni w tygodniu po 12 godzin nabije średnio 2000zł na licznik. Z tego 50% to jego zarobek (całość bez podatków lub mniej z umową - szara strefa - ukraińcy nie myslą o emeryturach). Drugi tysiąc to zarobek właściciela firmy. Czyli 2 kierowców 2x1000x4tygodnie = 8000zł - przychód z jednego auta. Minus leasing 1000 , bezpieczenia, serwis 500zł, paliwo 2000zł. Zostaje spokojnie 4 tyś zł minus podatek, zostaje 2-3000zł zaokrąglając.
Rynek chłonny jak gąbka, bierzesz auto w leasing , zatrudniasz 2 osoby i się nie martwisz o klienta. Klient sam się znajdzie przez aplikację od pierwszego dnia pracy.
Biorąc w leasing kolejne auta można sobie przemnożyć i wyjdzie ładna sumka.
Więc i Polsce się da zrobić biznes. Jednak w uberze na pewno nie na jednym aucie. Pozdrawiam
forum franczyza pomysły na biznes sprzedam firme franchising systemy franczyzowe
Boss

Re: Przewóz osób Uber zarobki - uber pomysł na biznes

Postprzez grey » 29 lip 2017, o 11:21

czyli jeśli ktoś ma flotę 10 aut to zarabia miesięcznie 20 tyś zł? 2tyś x 10
No całkiem nieźle, dobry pomysł na biznes ten uber, zwłaszcza że pomimo pozorów jest to biznes na który nie trzeba wiele kapitału.
forum franczyza pomysły na biznes sprzedam firme franchising systemy franczyzowe
grey

Postprzez Bolus » 6 sie 2017, o 05:06

Jak autor napisał. W uberze dobre pieniądze może zarobić jedynie partner ubera z flotą kilku aut. Do kosztów należy doliczyć jeszcze zus 490 zł a potem chyba 1200 zł po dwóch latach (jeśli chcesz żyć tylko z ubera a nie jest to zajęcie dodatkowe). Stawki są niskie, autem robi się grube tysiące a za przejazd inkasujesz różnie, nie mówię że nie ma mnożników , dłuższych tras, jednak często jest tak, że bierzesz przejazd na 3 km i inkasujesz za niego 9-10zł. Taksówkarz za taki sam inkasuje 30 zł. Ludzie są zadowoleni bo jest tanio. Tymczasem nabijasz tysiące na aucie, nie ma rady inaczej z prowizji na tym poziomie nie nabijesz na licznik 1500-2000km tygodnowo (trzeba za kółkiem spędzić 50-70 godzin). Wszystko się zużywa, tarcze, klocki hamulcowe, płyny itd itp, nie mówiąc o grubszych naprawach. Poza tym przy takiej ilości jazdy po mieście narażony jesteś na stłuczkę, wypadek a co za tym idzie ryzyko, które powinno być wkalkulowane w zarobki.
Moje realne zarobki w uberze po odliczeniu paliwa, podatku to w najlepszych dniach,a raczej weekendowych nocach to 25 zł\h netto, czasem na tygodniu się wyjeżdzało, trzeba było czekać na przejazdy bywało że wychodziło 10 zł/h. W tym nie uwzględniłem zusu (jeśli miałbym żyć tylko z ubera) napraw ubezpieczenia amortyzacji auta. Tak jak napisał autor postu, na uberze pojedynczy kierowca wiele nie zarobi, zarobi tylko większy gracz z flotą na ilości. A to, że ktoś pisze, że zarabia 1000 tygodniowo na czyimś aucie to niech jeszcze dopisze, że jeździ po 12h 6-7 dni w tygodniu to się wszystko będzie zgadzało. Zachęcam tutaj do dyskusji - nie kasują tu rzeczowych opinii
Bolus

Postprzez Xman » 13 paź 2017, o 09:24

Uber zarobki ciewawe... pracowałem na uber jako kierowca pół roku. W tym czasie nabiłem na licznik 35 000km. Mój przychód w tym okresie to było około 30 000zł. Jeździłem średnio 40 godzin tygodniowo w tym 2 weekendowe noce (brak życia towarzyskiego). Po opłaceniu podatku około 3 tyś zł i 5 tyś paliwo (gaz) zostało około 23 tyś. W tym czasie na mechaników , ubezpieczenie (chyba, że ktoś ma nowe auto i nie wydaje na mechaników lub leasing należy doliczyć około 1 tyś zł miesięcznie lub wynajem długookresowy - 2 tyś miesięcznie) wydałem 4 tyś zł. Czyli przez 6 miesięcy pracy powiedzmy na 1 etacie w tym połowa w godzinach nocnych weekendowych to zysk około 19 tyś zł. Wychodzi 3150zł/miesiąc. Niby nieźle. Do tego jeśli żyjesz tylko z ubera dolicz zus (zakładam preferencyjny - pierwsze 2 lata działalności 600zł księgowy 100). Zostaje około 2500zł.
Niby nieźle. Do tego doliczmy amartyzacje auta (zakładając, że co 5 lat chcemy sprzedać auto za 10 tyś i kupic nowsze za 20tyś). Czyli 2 tyś rocznie/12 miesiecy zostaje 2300zł. Ok. Zarabiamy 2300 pracując lekko ponad 1 etat, bez urlopu, codziennie ryzykując wypadkiem, mandatem, śmiercią, uszkodzeniem ciała swoim lub innego uczestnika ruchu - jazda po średnio 1300km/tygodniowo w ruchu miejskim, aby uzyskać dochód o jakim napisałem na pocżatku.
Wnioski:
- taksówkarze mają w pewnym sensie rację (jazda za 1,30zł/km - 25% dla uber) to powolne bankructwo, wszystko się zużywa, człowiek, auto. A wy de fakto, pracujecie aby przeżyć a nie żyć...
- ta praca nieźle ryje banie (uber wprowadził system oceny kierowców gwiazdkami). Co ciekawe system jest taki, że klient po wyjsciu auta ocenia jęsli chce. Z doświadczenia zauważyłem, że jeżeli wychodzi zadowolony, nie myśli o ocenianiu, trzaska drzwiami i bye bye. Zwykle przypomina sobie, aby dać 1 gwiazdkę jak coś poszło nie tak.
W efekcie, aby kierowca utrzymac wymaganą średnią 4,60 przez ubera, na 1 ocenę jednogwiazdkową musi dostać 10 maksymalnych pięciogwiazdkowych).
Powoduje to, że musi wiecznie się starać o najmilszą jakość obsługi, wiecznie musi wchodzić w d... pasażerowi. Jeśli pasażer chce rozmawiać musi rozmawiać, zamiast skupić się na drodze inaczej pasażer może poczuć się olany i istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniesie 1 gwiazdkę. Poza tym, jeden na 100 pasażerów to zwykle jakiś psychol lub burak, który wchodzi do ubera i myśli, że jak płaci za przejazd przez pół Warszawy 20zł jest wielkim Panem i Władcą, może być opryskliwy, naubliżać, zgnoić a kierowca wszystko wytrzyma bo przecież on jest klientem z batem na kierowcę w postaci systemu oceniania.
Także, ja bym stwierdził, że jest to sposób dobry do dorabiania przykładowo dla studenta, ale na pewno nie do utrzymania rodziny.
Xman

Powrót do Pomysły Na Biznes